pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Zobacz czym się zajmujemy i co robiliśmy do tej pory.
A jeśli chcesz zrobić coś wspólnie z nami - zjedź niżej i sprawdź jak możemy pomóc.

Edukacja przyrodnicza i ekologiczna

Pomaganie przyrodzie zaczyna się od jej poznawania. Dlatego edukacja jest obecna praktycznie we wszystkich naszych projektach i działaniach. Realizujemy ją jednak nieco inaczej…

 

* zabieramy uczestników na warsztaty w teren, by teorię wykorzystać od razu w praktyce,

* organizujemy gry terenowe, by umożliwić naukę poprzez zabawę,

* podczas webinarów, prelekcji i wystąpień wplatamy opowieści, bo to pozwala lepiej zapamiętać zależności i fakty,

* stawiamy na doświadczenia i eksperymenty podczas pikników i warsztatów stacjonarnych,

* przygotowujemy materiały dla nauczycieli, edukatorów i facylitatorów – tworzymy scenariusze lekcji, wydarzeń i gier,

* zagłębiamy się w temat, by to co stworzymy wspólnie z uczestnikami było nie tylko atrakcyjne, ale też użyteczne i rzeczywiście pozytywnie oddziaływało na otoczenie.

 

Organizowaliśmy wydarzenia i warsztaty dla:

* uczniów (zobacz tutaj),

* pracowników (na przykład tutaj i tutaj),

* lokalnych społeczności i samorządów (sprawdź tę relację i tę relację lub tę relację),

* zdolnej młodzieży – stypendystów (zobacz tutaj)

i innych.

Współpraca międzysektorowa

Jesteśmy pewni, że najlepsze efekty osiąga się we współpracy. Dlatego też angażujemy się jako partner w programy grantowe dla lokalnych społeczności oraz w programy realizowane przez biznes, samorządy oraz inne podmioty.

 

W 2019 roku Fundacja była jednym z partnerów „To dla mnie naturalne” – programu zachęcającego mieszkańców gminy Radziechowy-Wieprz do prawidłowej segregacji. Odbyły się liczne spotkania, narady, konkurs dla mieszkańców oraz wspaniałe spotkanie dla seniorów z pokazem regionalnej kuchni (kliknij). Więcej o programie na stronie:

 

Wiosną 2018 roku Fundacja była zaangażowana w Forum „Biznes na rzecz bioróżnorodności”. Wydarzenie było skierowane do przedstawicieli biznesu zainteresowanych działaniem na rzecz zachowania bioróżnorodności. Data również była nieprzypadkowa – Forum odbyło się w okolicach Światowego Dnia Pszczół honorującego nieocenioną rolę zapylaczy w przyrodzie.

 

Podczas Forum premierę miał raport o tym samym tytule. Znalazły się w nim artykuły merytoryczne podsumowujące kluczowe wątki związane z ochroną przyrody oraz liczne case study. Raport można pobrać klikając w przycisk poniżej.

Wsparcie działań dla lokalnych społeczności

Współpracujemy przy organizacji i realizacji programów grantowych o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.

 

 

Obecnie Fundacja jest partnerem programu grantowego Fundusz Naturalnej Energii realizowanego we współpracy z GAZ SYSTEM S.A. W programie dofinansowanie otrzymują projekty na rzecz ochrony lokalnego środowiska naturalnego.

 

Fundacja była także partnerem konkursu grantowego „GOZpodarne wyzwanie” realizowanego we współpracy ze Stena Recycling (zerknij tutaj) w 2018 i 2021 roku. W konkursie nagrodzone zostały projekty promujące ideę i działania na rzecz gospodarki cyrkularnej.

 

 

W 2019 roku Fundacja była także partnerem konkursu dla lokalnych społeczności w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Dofinansowanie uzyskały wówczas projekty, których działania skupiały się na pomocy pszczołom (zwłaszcza dzikim) i na sadzeniu kwiatów pełnych pyłku i nektaru dla tych owadów (zerknij tutaj).

Nasze programy

BIORÓŻNORODNOŚĆ

 

Od 2022 roku realizujemy stopniowo program przybliżający małym i dużym bioróżnorodność, czyli bogactwo życia na Ziemi. Ochrona i zachowanie gatunków, ekosystemów, a nawet genów to wielkie zadanie i wcale nie takie proste. Podczas warsztatów i spotkań szukamy odpowiedzi i rozwiązań, zwłaszcza tych lokalnych i zwłaszcza tych, które możemy wdrożyć samodzielnie.

 

 

W 2023 roku na nasze działania uzyskaliśmy darowiznę od Fundacji ORLEN i budujemy dzięki temu narzędzie przybliżające ekosystemy w nieco niezwyczajny sposób.

O podsumowaniu możecie przeczytać tutaj (klik), a materiały możecie pobrać stąd:

* pomysły na działania edukacyjne (klik do pobrania pliku), załączniki (klik)
* wnioski, refleksje i inspiracje (klik do pobrania pliku)

Publikacje, opracowania eksperckie

Przygotowujemy opracowania eksperckie, wkłady do raportów odpowiedzialności społecznej lub o danych pozafinansowych. Jesteśmy obecni na konferencjach branżowych i zabieramy głos w mediach. Opowiadamy o tematach, na których się znamy w taki sposób, by porwać do działania i wzbudzić ciekawość.

 

 

Możesz posłuchać nas na przykład tutaj, tutaj lub tutaj.

Co możemy zrobić? Jak możemy pomóc?

Coś małego - warsztaty, gra, webinar

Zmiany zaczynają się od małych rzeczy. Chcesz sprawdzić, jak działamy i czy mamy wspólny vibe? Zróbmy coś niedużego:

 

* warsztaty dla pracowników – potrzebujesz pomysłu na chwilę oddechu dla zespołu? Chcecie się lepiej poznać i zacieśnić więzi? A może zależy Wam, żeby popracować nad konkretnym zadaniem? Możemy wyjść w teren lub pracować w sali konferencyjnej – napisz nam jakie masz potrzeby i cele, a postaramy się dopasować formy i treści,

* warsztaty dla lokalnej społeczności – zastanawiasz się, jak przekazać priorytetowe dla Ciebie aspekty? Szukasz pomysłu na współpracę z różnymi interesariuszami? Opisz do jakiego efektu zmierzasz, a podpowiemy jak tam dojść,

* webinar, wykład, prelekcja – to forma głównie jednostronna, gdzie my staramy się opowiedzieć możliwie prosto i ciekawie o wybranym aspekcie, a uczestnicy – słuchają. Ale nawet przy takiej formie wplatamy coś, co pomaga się zaangażować w spotkanie (nawet jeśli są to suche żarty ;)),

* gra terenowa, quest – połączenie współdziałania i rywalizacji, nauki i zabawy, czegoś dla ciała i czegoś dla umysłu – czyli doskonałe rozwiązanie zarówno dla pracowników, jak i innych interesariuszy, których chcesz włączyć. Rzuć nam temat, a przygotujemy propozycję, która z pewnością nie będzie nudna!

 

Masz inny pomysł? Odezwij się do nas!

Coś dużego - program, strategia

Szukasz pomysłu na program środowiskowy? A może chcesz zaproponować edukację ekologiczną w nowej, ciekawej odsłonie? Chętnie pomożemy:

 

* zrobimy research i przyjrzymy się, co już jest dostępne, sprawdzimy jakie kierunki warto obrać i co dzieje się na świecie we wskazanym obszarze,

* wesprzemy w przygotowaniu diagnozy sytuacji i możliwych scenariuszy rozwiązań,

* przygotujemy prototypy i przeprowadzimy pilotaż, a we współpracy z socjologami zbierzemy informację zwrotną,

* podpowiemy kogo warto zaprosić do partnerstwa, do jakich ekspertów się zwrócić,

* zrealizujemy wspólnie ustalone działania,

* przygotujemy materiały dla uczestników,

* wesprzemy w działaniach PR i medialnych,

* przygotujemy relacje – foto, film.

 

Szyjemy rozwiązania na miarę, nie pracujemy na gotowcach. Lubimy zadawać pytania i cały czas zastanawiać się, co ma być celem, a co efektem. Pomagamy też szukać dziury w całym (na etapie analizy ryzyka :)).

Nie zawsze jesteśmy w stanie podjąć się współpracy – jeśli nie ma wśród nas odpowiednich specjalistów. Ale nie martw się – z pewnością kogoś polecimy.

 

Wyślij nam brief lub po prostu do nas napisz.

Coś niezbyt dużego

Masz pomysły na działania związane z ekologią, przyrodą i ochroną środowiska? Szukasz partnera, z którym możesz je zrealizować? Zapraszamy!

 

* pikniki, festiwale, zloty i zjazdy – chętnie pomożemy je urozmaicić o aspekty przyrodnicze i środowiskowe. Zorganizujemy ciekawy panel, poprowadzimy konferansjerkę lub skupimy się na warsztatach, kinie w plenerze i wspólnym wolontariacie na rzecz przyrody,

* konferencje, panele, fora – jeśli szukasz głosu ekspertów w różnych tematach – zaproponujemy kogoś z zespołu lub pomożemy znaleźć właściwą osobę,

* cykl szkoleń, warsztatów, lekcji, wyjść terenowych – spełniamy wszelkie (no, prawie) marzenia edukacyjne i robimy to w zgodzie z najnowszymi trendami i doniesieniami naukowymi.

 

A może masz inne oczekiwania? Napisz, pomyślimy jak to ugryźć!

Cele Zrównoważonego Rozwoju / Agenda 2030

Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju są wpisane w nasze DNA. Staramy się najmocniej działać tam, gdzie mamy i możemy mieć wpływ. Zwiększamy świadomość społeczną i wrażliwość na wartości ujęte w celach. Łączymy ludzi, siły i pomysły na drodze do 2030 roku. Przyłączysz się do nas? A może masz własny pomysł na działania w tym obszarze?

 

Daj znam znać!

Coś innego

Jeśli coś innego chodzi Ci po głowie – po prostu daj nam znać. Jesteśmy otwarci na różne pomysły, wyprawy i wyzwania.

 

Znajdźmy sposób, by zrobić coś dobrego dla świata!