pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

To dla mnie naturalne: Kuchnia Spotkań, czyli jak gotować i segregować

Trwa konkurs „To dla mnie naturalne”, w którym mieszkańcy sołectw Gminy Radziechowy-Wieprz rywalizują o to, kto zbierze więcej prawidłowo posegregowanych odpadów z tworzyw sztucznych. Konkursowi towarzyszą liczne spotkania edukacyjne, takie jak np. „Kuchnia Spotkań“, która w minioną niedzielę odbyła się w Radziechowach. Podczas specjalnego pokazu kulinarnego Remigiusza Rączki – znanego i lubianego śląskiego kucharza – uczestnicy mieli okazję poznać zarówno sekrety kuchni regionalnej, jak i zasady prawidłowej segregacji odpadów, które powstają podczas gotowania.

Niedzielne wydarzenie – zorganizowane w ramach działań edukacyjnych towarzyszących konkursowi „To dla mnie naturalne”, a także w ramach Święta Seniora – przyciągnęło spore grono zainteresowanych. Wśród uczestników „Kuchni Spotkań” znaleźli się m.in. seniorzy, radni oraz sołtysi z Gminy Radziechowy- Wieprz, a także przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy. Gościem specjalnym wydarzenia był Remigiusz Rączka – lokalny kucharz znany z promowania i odkrywania na nowo tradycyjnej kuchni śląskiej i historycznej. Podczas pokazu kulinarnego zaprezentował uczestnikom przepisy na takie dania, jak żur na maślance czy śląskie karminadle z jesienną sałatką z dyni. Brzmi smacznie? I tak też było!

Przez żołądek do…troski o środowisko

Pokaz kulinarny był dla uczestników spotkania także okazją do tego, aby poznać zasady prawidłowej segregacji odpadów, jakie powstają podczas przyrządzania posiłków. Kucharzowi towarzyszył bowiem Michał Mikołajczyk z Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol, który na bieżąco omawiał każdy z odpadów powstających podczas pokazu i wskazywał uczestnikom, do którego kosza powinien trafić. Dzięki temu, uczestnicy poznali zasady prawidłowej segregacji, a także dowiedzieli się, dlaczego jest ona tak istotna.

Segregacja odpadów to szansa na poddanie takich surowców, jak papier, metal, szkło czy plastik recyklingowi i ponownego ich wykorzystania. Dlatego niezwykle istotne jest, aby towarzyszyła nam ona w codziennych czynnościach i stała się naturalnym nawykiem. Liczymy na to, że tego typu spotkania pomogą mieszkańcom gminy przekonać się, jak w prosty sposób każdy z nas może zatroszczyć się o środowisko, dając odpadom kolejne życie – mówi Przemysław Turski, Dyrektor Zakładu Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy- Wieprz.

Rywalizacja trwa

Konkurs „To dla mnie naturalne” powoli dobiega końca – rywalizacja mieszkańców gminy Radziechowy- Wieprz o to, które sołectwo zbierze więcej prawidłowo posegregowanych odpadów z tworzyw sztucznych potrwa do 30 listopada br. Jest o co walczyć – zwycięskie sołectwo zostanie bowiem nagrodzone czekiem o wartości 20 tysięcy złotych. Fundatorem nagrody jest firma Żywiec Zdrój S.A., będąca głównym partnerem akcji organizowanej przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sortownia Surowców Wtórnych PIOTR PLAST – Piotr Figura. W działania i organizację konkursu zaangażowani są także: Gmina Radziechowy-Wieprz, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Fundacja „Za górami, za lasami” oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz.