pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

O Celach Zrównoważonego Rozwoju w Wolbromiu i Sanoku

Woda, zrównoważona konsumpcja i działania na rzecz klimatu stały się tematami przewodnimi w szkołach w Wolbromiu i Sanoku. Uczniowie zapoznali się nie tylko z ciekawostkami dot. wyzwań w tych obszarach, ale sami szukali ich rozwiązań!

Coraz częściej mówi się o tym, że współczesne wyzwania potrafią przytłoczyć młodych ludzi. Są złożone, czasem trudne do zrozumienia i przejawiają się na różne sposoby zależnie od tego, o której części świata mówimy. W ramach warsztatów stawiamy czoła tym wątpliwościom i pokazujemy, że cały świat stara się odpowiedzieć na te wyzwania, i że w te działania można się włączyć. Bo nasze zaangażowanie, nawet jeśli wydaje się niewielkie, buduje w nas siłę i sprawczość.

Warsztaty po raz kolejny odbyły się we współpracy z firmą SumiRiko Poland, która organizuje też dla lokalnej społeczności konkurs grantowy na działania w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Pierwsza część warsztatów, to zapoznanie z Celami – po co powstały, jakich tematów dotyczą i co dokładnie oznaczają. W drugiej części uczniowie dzielą się na grupy, zapoznają z przygotowanymi materiałami merytorycznymi i tworzą mapy myśli. Pomagają im one uporządkować zdobytą wiedzę oraz służą do zapisywania pomysłów w ramach burzy mózgów. A pomysły dotyczą trzech celów: związanego z zasobami wodnymi (6), odpowiedzialną konsumpcją i produkcją (12) i działaniami na rzecz klimatu (13).

Choć to tylko dwie godziny lekcyjne, to są one bardzo intensywne i wymagają od uczestników dużo zaangażowania. Mamy jednak nadzieję, że stają się jednocześnie inspiracją.