EkoMisja wystartowała!

Czy wiecie, że recykling jednej butelki PET pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia żarówki 60 W przez 6 godzin? To tylko jedna z wielu ciekawostek, które czekają na uczestników gry terenowej „EkoMisja” poświęconej tematyce segregacji odpadów. W październiku, w gminie Radziechowy-Wieprz ruszyła świetna gra w ramach programu „To dla mnie naturalne”, którego Fundacja jest partnerem.

Czytaj więcejCzytaj więcej

Znamy Zwycięzców konkursu “GOZpodarne wyzwanie”!

W tym roku z okazji 20-lecia firmy Stena Recycling zdecydowała się dofinansować 20 lokalnych, cyrkularnych projektów!

Czytaj więcejCzytaj więcej

Spotkania z Laureatami konkursu Fundusz Naturalnej Energii

W zeszłym tygodniu odwiedziłyśmy z kamerą aż sześć projektów realizowanych dzięki grantom z Funduszu Naturalnej Energii.

Czytaj więcejCzytaj więcej

Z odwiedzinami u Laureatów Funduszu Naturalnej Energii

W ostatnich dniach miałyśmy ogromną przyjemność odwiedzić dwa projekty realizowane w ramach XI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii – oba dotyczące ochrony zasobów wodnych.

Czytaj więcejCzytaj więcej

Konkurs “GOZpodarne wyzwanie”

Masz pomysł jak lokalnie promować gospodarkę cyrkularną? Podejmij GOZpodarne wyzwanie i weź udział w konkursie grantowym, którego organizatorem jest Stena Recycling.

Czytaj więcejCzytaj więcej

Jak chronić bioróżnorodność?

Bioróżnorodność jest kluczowa dla naszego życia na Ziemi. Dzięki przyrodzie mamy co jeść, gdzie mieszkać, możemy cieszyć się pięknymi krajobrazami, oddychać czystym powietrzem i inspirować się w sztuce i w nauce.

Czytaj więcejCzytaj więcej

Odpady to nie śmieci – to surowce

11 maja obchodzimy Dzień bez Śmiecenia. To już 15. edycja akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na kwestię gospodarowania odpadami. Hasłem tegorocznego święta jest #WidzęWięcej.

Czytaj więcejCzytaj więcej

Jak chronić bioróżnorodność?

Trwa realizacja projektów XI edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, dziś opowiemy Wam o projektach dotyczących różnorodności biologicznej, czyli bogactwa form życia na Ziemi. Jak je chronić i jak o nie dbać, jak je poznawać? Koniecznie przeczytajcie pomysły naszych tegorocznych zwycięzców. Jeśli chcecie przeczytać o projektach związanych z klimatem, zapraszamy tutaj, a o energii przeczytacie.

Czytaj więcejCzytaj więcej

GOZ w praktyce

Czym jest gospodarka cyrkularna? Czym się różni upcykling od downcyklingu? Na te pytania oraz wiele innych znajdziecie odpowiedzi na portalu “GOZ w Praktyce”.  “GOZ w Praktyce” to centrum wiedzy i praktycznych rozwiązań, które ułatwiają wdrażanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym we wszystkich sferach życia. Znajdziecie tam nie tylko słownik kluczowych pojęć czy spis regulacji prawnych, ale.

Czytaj więcejCzytaj więcej

Jak dbać o zasoby wodne?

Trwa realizacja projektów XI edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, dziś przedstawimy Wam projekty dotyczące tematu wody – związane w szczególności z jej oszczędzaniem, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem. Jeśli chcecie przeczytać o projektach związanych z klimatem, zapraszamy tutaj (link), a o energii przeczytacie tutaj (link). Współpraca Domu Kultury „Idalin” z okolicznymi placówkami oświatowymi zaowocowała pomysłem.

Czytaj więcejCzytaj więcej
  • 1
  • 2
  • 4