pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

A może by tak…posadzić MILION kwiatów?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pszczoły pełnią ważną rolę w środowisku. Zawdzięczamy im owoce, warzywa, kawę, oleje, a także ubrania i kosmetyki. Tymczasem jednym z głównych zagrożeń dla pszczół jest brak pokarmu, czyli roślin bogatych w pyłek i nektar. Niestety nie wszystkie rośliny, które kwitną są przyjazne pszczołom. Dlatego tak ważne jest świadome tworzenie bazy pokarmowej, gdzie te pożyteczne owady znajdą pożywienie niezbędne im do przetrwania i rozwoju. Każdy z nas może podjąć działanie na rzecz pszczół sadząc odpowiednie kwiaty w swoim otoczeniu.

Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” właśnie rozpoczyna realizację trzyletniego celu jakim jest posadzenie miliona kwiatów przyjaznych pszczołom. Zapraszamy Was do włączenia się do tej inicjatywy i zaplanowania projektu wpisującego się w ten ambitny cel.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to aż 100.000 złotych. O granty mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe, gminy, parki narodowe, parki krajobrazowe, muzea, skanseny, lokalne grupy działania oraz inne podmioty, spełniające wymagania regulaminowe. Regulamin oraz pozostałe dokumenty pomocne przy wnioskowaniu, znajdują się poniżej.


Harmonogram konkursu

  • 8 kwietnia 2019 r. – ogłoszenie konkursu
  • do 7 maja 2019 r., do godziny 23:59 – składanie prac konkursowych
  • 5 czerwca 2019 r. (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) – ogłoszenie wyników
  • do 15 listopada 2019 r. – realizacja dofinansowanych projektów
  • do 29 listopada 2019 r. – sprawozdanie z realizacji projektu

 

Regulamin, formularz wniosku oraz materiały pomocnicze, można znaleźć pod tym linkiem.

 

Fundacja “Za górami, za lasami” jest organizatorem konkursu.

W razie pytań – prosimy o kontakt: granty@pomagamypszczolom.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału!