pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Dzielimy się wiedzą podczas Kampanii 17 Celów

Po raz kolejny nasze przedstawicielki wzięły udział w dorocznym spotkaniu Forum Inspiracji Kampanii 17 Celów w maju. Kasia poprowadziła ekspercki stolik dotyczący usług ekosystemowych i bioróżnorodności.

Wśród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju jeden poświęcony jest konkretnie bioróżnorodności lądowej, a jeden morskiej. Ale, co ciekawe, cele te łączą się praktycznie z każdym innym celem. Żeby zadbać o otaczający nas świat nie możemy jedynie chronić pojedynczych gatunków, musimy się skupić na szerszej perspektywie.

Tymczasem hasło bioróżnorodność wciąż brzmi nieco zagadkowo, a już na pewno ciężko się z nim utożsamić. Dlatego podczas Forum Inspiracji Kasia przedstawiła to jako opowieść o zmieniającym się ekosystemie. Jedna, wydawałoby się niewielka zmiana, spowodowała na przestrzeni lat nawet zmianę biegu rzeki! Takie “eksperymenty” zawsze są ogromnym ryzykiem dla przyrody, bo mimo że wydaje nam się, że sporo wiemy, często okazuje się, że jednak niewystarczająco dużo. Dlatego oprócz opowieści o gatunkach, ekosystemach warto pamiętać także o usługach ekosystemowych, czyli wszelkich dobrach, które zawdzięczamy przyrodzie – pożywienie, czystą wodę, mikroklimat, obieg pierwiastków, a nawet możliwość odpoczynku na łonie natury, to tylko niektóre z nich.

Jeśli mielibyście ochotę na posłuchanie tej opowieści lub na warsztaty z nią związane – prosimy o kontakt. Chętnie podzielimy się wiedzą!