pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Dożynki z bioróżnorodnością i zapylaczami

Święto Plonów, czyli Dożynki, to doskonała okazja, by porozmawiać o tym, co zawdzięczamy przyrodzie, a w szczególności – zapylaczom. Na zaproszenie firmy Greenvolt Power wybraliśmy się do Miasteczka Krajeńskiego, by wspólnie z mieszkańcami świętować i poznawać świat przyrody przez zabawę.

Wydarzenie rozpoczęło się od przejazdu barwnego i hucznego korowodu dożynkowego. Po powitaniach i wystąpieniach Zespół Pieśni i Tańca wykonał obrzęd dożynkowy, a później mieszkańcy mogli brać udział w przeróżnych aktywnościach przygotowanych przez lokalne instytucje. Na naszym stoisku można było wygodnie się rozsiąść i rozwiązać krzyżówki o zapylaczach lub pokolorować kwiaty, owoce i warzywa zawdzięczane tym owadom. Co bardziej zainteresowani mogli też w książkach odnaleźć zdjęcia owadów z zagadek i porozmawiać o roli pszczół w rolnictwie. Uwagę przyciągały też kompozycje kwiatowe, które przygotowaliśmy jako pokazowe – dla inspiracji jak może wyglądać fragment ogrodu czy balkonu przyjazny zapylaczom – motylom, pszczołom i bzygom.

Dla rodzin przygotowaliśmy grę terenową o pszczołach. Punkty rozmieszczone były na terenie imprezy, a zadaniem uczestników było je odwiedzić i wykonać zadania. Udało się to najwytrwalszym 🙂 ale nagrodzeni zostali wszyscy – każdy otrzymał dyplom pamiątkowy oraz drobne upominki przypominające o dbaniu o owady. Mimo wcześniejszych zapowiedzi burzowych dopisała nam piękna, wręcz upalna pogoda, aż żal było wracać!

Fot. Kasia Dytrych