pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Obieg zamknięty na Targówku

Wrzesień to czas akcji Sprzątanie świata w Polsce i z tej okazji różne instytucje i firmy organizują wydarzenia promujące odpowiednie postępowanie z odpadami. Na zaproszenie Decathlon Targówek włączyłyśmy się w te działania.

Sobota zaczęła się nieco wietrznie, ale słońce przypominało, że to jeszcze nie koniec lata i warto wykorzystać ten czas na aktywności na świeżym powietrzu. Przy jednym ze sklepów Decathlon, na Targówku, zorganizowane zostało wydarzenie, w którym wzięły udział różne lokalne inicjatywy i organizacje promujące działania i treści związane z ekologią. Ponieważ dla uczestników przewidziano sprzątanie okolicznego lasku, nie mogło też zabraknąć tematu odpadowego oraz powiązanej z nim gospodarki obiegu zamkniętego.

Piękna pogoda przyciągnęła wiele osób, z którymi mogliśmy porozmawiać na temat segregacji odpadów, a przede wszystkim nadawania im drugiego życia. Dzięki tablicy obrazującej jak długo rozkładają się różne odpady oraz tablicom z zagadkami pokazującymi cykl życia różnych produktów, można było porównać czym różni się obieg zamknięty od modelu linearnego – przypominającego autostradę na wysypisko. Zainteresowanie wzbudzały nie tylko informacje o tym, co można zrobić z powtórnie użytych surowców, ale przede wszystkim jak przebiega proces wytwarzania rzeczy, z których korzystamy na co dzień.

Mamy nadzieję, że zainspirowałyśmy uczestników do rozważnych zakupów i do segregacji 🙂