pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Debata podczas konferencji Biznes i Agenda 2030

2 marca 2023 r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyło się spotkanie w ramach Kampanii 17 Celów “Biznes i Agenda 2030 – realna zmiana czy zachowanie status quo”. W debacie oksfordzkiej udział wzięła m.in. Kasia – Prezeska Fundacji.

Z odległymi w czasie datami (a taką z pewnością jest 2030 rok) jest tak, że wydaje nam się, że mamy jeszcze sporo czasu. W praktyce jednak, patrząc na postępy w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, tego czasu wcale nie jest tak dużo. Nie jest też żadną nowością, że absolutnie każdy sektor musi włączyć się i zaangażować, by możliwe było choćby zbliżenie się do zrównoważonego świata, o którym mówi Agenda.

Regularne spotkania w ramach Kampanii 17 Celów są stałym przypomnieniem, że każdy dzień to szansa na wykonanie choć małego kroczku do zmiany. Ale…czy rzeczywiście ta zmiana zachodzi? O tym właśnie była debata oksfordzka, w której postawiono taką tezę “Firmy są zainteresowane tylko utrzymaniem obecnego status quo i prowadzone przez nich działania są mało strategiczne, nakierowane na pozorną tylko zmianę”. Obie drużyny przedstawiły bardzo mocne argumenty poparte danymi, jednak na konferencji przeważali przedstawiciele firm, które stawiają sobie zdecydowanie realne, a nie pozorne cele, więc wynik mógł być tylko jeden. Dobrze było jednak przedyskutować to, co dzieje się wokół nas i jak sami podchodzimy do celów i czy na bieżąco sprawdzamy, jak je realizujemy. Co prawda jesteśmy mniej więcej w połowie i zostało jeszcze trochę czasu, ale jeśli wdrażać jakieś korekty obranego kursu – to właśnie teraz.

Dziękujemy za to owocne i bogate w doświadczenia spotkanie!