pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Warsztaty z okazji Dnia Wody

Z okazji przypadającego w marcu Dnia Wody Koalicja “Dbam o wodę” zaprosiła nas do poprowadzenia warsztatów dla mieszkańców gminy Radziechowy-Wieprz. Oprócz odrobiny teorii były też eksperymenty i wspólne tworzenie kokedam – zielonych kul.

Warsztaty odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu. Na wstępie uczestniczki poznały różne zagadnienia związane z ochroną zasobów wody oraz z pomysłami na jej zatrzymanie, czyli na retencję. Była okazja przekonać się na własnej skórze jak na wsiąkanie wody wpływa gleba i jej zagospodarowanie, czyli coś na co mamy duży wpływ.

W drugiej części uczestniczki przystąpiły do wykonania kokedam, czyli wiszących zielonych kul. Nie była to wyłącznie praca manualna, bo w trakcie można było zapoznać się z różnymi rodzajami podłoża, poznać ich wpływ na rośliny. A wszystko po to, by lepiej zrozumieć jak funkcjonuje zieleń i jak zadbać o to, by woda była długo dostępna dla roślin. Wszyscy poradzili sobie doskonale z wykonaniem kokedam, a najlepiej pracowało się w parach. W ten sposób łatwiej utrzymać w ryzach podłoże, roślinę i sznurek.

Mamy nadzieję, że to spotkanie były okazją do refleksji na temat naszego wpływu na lokalne zasoby wodne, a o potrzebie dbania o wodę będą na co dzień przypominać wiszące w domach kokedamy. Dziękujemy za to spotkanie!

Fotografie dzięki uprzejmości Agnieszki Zemczak-Karkoszki (Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu)