pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Finał konkursu To dla mnie naturalne

Owocna była dla Mieszkańców Gminy Radziechowy-Wieprz końcówka stycznia. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy rozwiązany został konkurs To dla mnie naturalne, w którym główną nagrodą było 20 tysięcy. Pula trafiła do sołectwa Bystra, które zwyciężyło w konkursie.

Od 1 sierpnia 2019 na ternie gminy Radziechowy-Wieprz trwał konkurs ekologiczny polegający na rywalizacji sołectw w zakresie segregacji odpadów. Zgodnie z regulaminem konkursu na to z Sołectw, które uzbierać miało najwięcej prawidłowo posegregowanych odpadów czekała okazała nagroda główna – 20 tysięcy złotych.

Wyniki konkursu Władze gminy i Sołtysi poznali nieco wcześniej, jednak to właśnie na sesji 31 stycznia br. zostały one ogłoszone oficjalnie i wręczony został uroczyście czek dla Zwycięzcy – Sołectwa Bystra.

Ranking sołectw po podliczeniu wszystkich oddanych i prawidłowo posegregowanych odpadów przedstawia się następująco (Dane podawane są w kg w przeliczeniu na 1 mieszkańca):

  • Bystra 10,07 kg
  • Przybędza 8,87 kg
  • Brzuśnik 8,06 kg
  • Juszczyna 6,69 kg
  • Radziechowy 4,54 kg
  • Wieprz 4,53 kg

 

Serdecznie dziękujemy Sołtysom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w udział w konkursie – niezależnie od miejsca zamieszkania. Organizatorzy zauważyli widoczną poprawę w zakresie segregacji. Podczas konkursu zostało zebranych 76701 kg posegregowanych prawidłowo tworzyw sztucznych. Mamy nadzieję, że mimo zakończenia zmagań konkursowych dobra i przykładna segregacja odpadów będzie trwać dalej!

Sponsorem i organizatorem konkursu była firma Żywiec Zdrój S.A., a jego partnerami byli: Firma Piotrplast, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Fundacja „Za górami, za lasami” oraz Gmina Radziechowy-Wieprz i Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz.

 

źródło: Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz

zdjęcia: Agnieszka Zemczak-Karkoszka