pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Warsztaty w wolbromskich szkołach

Jesień nie sprzyja edukacji terenowej, za to jest doskonałym czasem na generowanie pomysłów na lokalne działania środowiskowe. W takim też celu ruszyłyśmy z warsztatami o Celach Zrównoważonego Rozwoju do Wolbromia w ramach współpracy z SumiRiko Poland.

Mimo że Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG’s) zostały ogłoszone już kilka lat temu, wciąż niewiele się o nich mówi. Tymczasem za ich realizację jesteśmy odpowiedzialni wszyscy. W wolbromskich szkołach, w wyznaczonych klasach, odbyły się warsztaty podczas których młodzież miała okazję zapoznać się z założeniami Celów, ich zakresem oraz działaniami jakie w ich ramach można realizować. Druga część warsztatów poświęcona była pracy w grupach i generowaniu pomysłów bazujących na źródłach wiedzy w obszarze trzech celów:

  • Cel 6 “Czysta woda i warunki sanitarne”
  • Cel 12 “Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja”
  • Cel 13 “Akcja klimatyczna”

W tych obszarach uczniowie zastanawiali się w jaki sposób cele te związane są z ich codziennym życiem i co mogą zrobić, by włączyć się w globalne działania.

Pomysły nie powstawały na próżno, ponieważ firma SumiRiko Poland prowadzi konkurs grantowy “Razem zmieniamy świat”, w ramach którego można pozyskać środki właśnie na takie działania. Mamy nadzieję, że wspólnie wypracowane pomysły uda się zrealizować!