pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

To dla mnie naturalne

To dla mnie naturalne, że dbam o środowisko! To dla mnie naturalne, że segreguję odpady!

Gminny konkurs zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych to nowa propozycja dla mieszkańców Gminy Radziechowy – Wieprz. Już od 1 sierpnia 2019 roku sołectwa należące do Gminy Radziechowy – Wieprz rozpoczną rywalizację o 20 tysięcy złotych do wykorzystania na samodzielnie wybrany cel związany z ekologią, zdrowiem lub bezpieczeństwem.

Głównym celem konkursu jest wspólne podjęcie działań sprzyjających i przyczyniających się do prawidłowej segregacji i recyklingu tworzyw sztucznych.

Z opracowanego przez Departament Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Środowiska dokumentu wynika, że w 2017 roku w kraju zebrano blisko 12 mln ton odpadów komunalnych. Oznacza to, że każdy z nas – mieszkańców Polski – wyprodukował ponad 300 kg odpadów komunalnych. To ogromne ilości, które dzięki prawidłowej segregacji, mogą nie zanieczyszczać nam środowiska, ale trafiać do firm przetwarzających odpady i nadających  im „drugie życie”.

Czy wiesz, że…
– z 35 plastikowych butelek PET można wyprodukować bluzę polarową?
– recykling jednej butelki PET pozwala zaoszczędzić energię do zasilenia żarówki 60W przez 6 godzin?
– produkcja 1 tony aluminium z recyklingu to oszczędność 70 kg ropy naftowej?

Odpady są cennymi surowcami, z których można ponownie skorzystać, jednak potrzebny jest Twój udział! Pomóż nam w tym – niech hasło konkursu „To dla mnie naturalne!” stanie się naszym mottem do segregowania odpadów i poprawy stanu naszego środowiska lokalnego.

Gminny konkurs zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych rusza już 1 sierpnia br. i trwać będzie do końca października. Regulamin i zasady rywalizacji o 20 tysięcy złotych dla sołectwa już wkrótce pojawią się na stronie Gminy Radziechowy-Wieprz. Nie czekaj jednak – już teraz zapoznaj się z materiałami edukacyjnymi prezentującymi prawidłowe zasady segregacji odpadów, które dostępne są poniżej, by jeszcze bardziej pokazać, że… „To dla mnie naturalne!”.

Sponsorem konkursu jest firma Żywiec Zdrój S.A., a jego partnerami są:
– Gmina Radziechowy Wieprz,
– Firma Piotrplast,
– Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.,
– Fundacja „Za górami, za lasami”.