pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Fundusz Naturalnej Energii wystartował!

Trwa nabór wniosków na lokalne działania na rzecz środowiska naturalnego. Fundacja jest partnerem społecznym programu.

Rozpoczął się nabór w XIV edycji programu grantowego organizowanego przez GAZ-SYSTEM. W tym roku łączna pula przeznaczona na dofinansowanie projektów na rzecz środowiska to ponad 400 000 zł!

W tej edycji do trzech obszarów tematycznych dodaliśmy jeszcze czwarty temat, którego celem jest zachęcenie wnioskodawców do przygotowania kampanii edukacyjnych zwiększających świadomość wyzwań środowiskowych oraz zaangażowanie społeczności w ochronę przyrody.

Składając wniosek trzeba wybrać jeden z tematów:
* „Zielone pracownie” tworzenie miejsc i przestrzeni do edukacji ekologicznej opartej na eksperymentowaniu, rozwoju pasji, praktycznych działaniach w zielonej zagospodarowanej przestrzeni i laboratoriach oraz działania wykorzystujące stworzoną pracownię: infrastrukturę i sprzęt.
* „Ogród marzeń” przystosowanie terenów zieleni do poznawania, doświadczania i obserwowania przyrody. To ścieżki edukacyjne, ogrody społeczne i przyszkolne, parki i inne tereny, na których zaplanowano trwałą infrastrukturę służącą ludziom i bioróżnorodności oraz działania wykorzystujące te tereny do obcowania z przyrodą.
* „Drzewa blisko nas” zagospodarowanie terenów poprzez sadzenie drzew i krzewów we współpracy z nadleśnictwami oraz wydziałami w gminach i miastach odpowiedzialnymi za sadzenie drzew, zakup sadzonek i wykonanie nasadzeń.
* „Kampanie edukacyjne” przygotowanie działań informacyjnych i edukacyjnych na rzecz ochrony środowiska, angażujące lokalną społeczność w pomaganie przyrodzie oraz zwiększanie świadomości dotyczącej wyzwań środowiskowych. Kampanie powinny cechować się innowacyjnymi pomysłami i metodami, formą dostosowaną do grupy
odbiorców oraz ograniczać produkcję jednorazowych środków przekazu typu ulotki, naklejki.

Tematy ujęte są w taki sposób, aby każdy znalazł dla siebie ciekawe pole działania – adekwatne do potrzeb oraz możliwości.

W tym roku o granty mogą się starać podmioty z następujących powiatów:
➢ powiaty: gdański, aleksandrowski, grudziądzki, toruński oraz miasta: Gdańsk, Grudziądz,
➢ miasto Świnoujście,
➢ powiaty: międzyrzecki, gryficki oraz miasta: Goleniów, Maszewo, Stargard, Lwówek, Międzychód, Strzelce Krajeńskie,
➢ powiaty: gryfiński, pyrzycki,
➢ powiaty: zielonogórski oraz miasta: Wolsztyn, Świebodzin,
➢ powiat legnicki oraz miasto Polkowice,
➢ miasta: Mińsk Mazowiecki, Karczew, Otwock, Konstancin-Jeziorna,
➢ powiaty: pruszkowski, Warszawa, warszawski zachodni, legionowski,
➢ powiat kozienicki,
➢ powiaty: bielski, oświęcimski oraz miasta: Bielsko-Biała, Skoczów, Jaworzno, Sławków, Chełmek, Chrzanów, Bukowno, Libiąż,
➢ powiaty: raciborski, kędzierzyńsko-kozielski, rybnicki, miasto: Rybnik,
➢ powiaty: krakowski, proszowicki oraz miasto Kraków,
➢ powiaty: puławski, kraśnicki, opolski, niżański, leżajski, łańcucki, rzeszowski, brzozowski, stalowowolski.

Jak co roku, w razie pytań, służymy odpowiedzią. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości – zapraszamy przede wszystkim na stronę programu: https://www.gaz-system.pl/pl/esg/fundusz-naturalnej-energii.html a jeśli nie znajdą tam Państwo odpowiedzi na swoje pytanie – do kontaktu pod adresem fne@gaz-system.pl

Już niebawem opublikowane zostaną pierwsze podcasty, w których będziemy podpowiadać i prowadzić po formularzu wypełniania wniosku. Tymczasem warto myśleć już nad pierwszymi pomysłami i dokładnie przeczytać dokumenty na stronie.

Formularz można znaleźć pod tym linkiem (klik).

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją programu grantowego objął Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.