pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Ciekawa wystawa o roślinach w Łodzi

Nasza załoga wybrała się w odwiedziny do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, aby odwiedzić wystawę poświęconą pyłkom roślin. Na moment przenosimy się ze świata, gdzie wszystko jest duże – drzewa, budynki, a nawet kwiaty do świata w wersji mikro. Pyłki bowiem są widoczne gołym okiem (o czym można się przekonać dotykając ciemnych pylników tulipana czy lilii), ale ich kształty już nie. A to właśnie to jest najciekawsze w pyłkach – różnorodność kolorów i form!

Na wystawie możemy oglądać pyłki wydrukowane w technologii 3D na podstawie zdjęć z mikroskopu elektronowego. Niektóre z nich powiększone są nawet 43 000 razy! Modele można dotykać, obracać, a przy niektórych roślinach jest dodatkowo kratka, przez którą można ją powąchać. Wiele z tych roślin znamy z codziennych spacerów, np. stokrotki albo świerki. Inne to rośliny uprawne, jak np. lawenda. Prawdziwą gratką są rośliny nieco mniej znane, jak choćby naparstnica czy gwiazdnica.

Oprócz roślin, dowiemy się też co nieco o zapylaniu zarówno przez wiatr, jak i zwierzęta. A na najbardziej spostrzegawczych czeka na koniec ciekawy i wcale nie taki prosty quiz.

Chętni mogą odwiedzać wystawę do 9 lutego 2019 r. Polecamy!